Tým KM Racing se tento víkend představil domácím fanouškům v Rally Baja 300 Bohemia, která se konala v Milovicích nad Labem. Posádka kamionu Martina Macíka si nakonec domů přivezla stříbrný pohár. Lukáš Kvapil na motocyklu Yamaha 450 se celý závod držel na vedoucí pozici, bohužel, v poslední etapě havaroval a se zraněním byl převezen do nemocnice.

Martin Macík i celý tým se na závod v bývalém vojenském prostoru v Milovicích těšil, na konci sezóny se naskytla šance potkat se s domácími fanoušky. Rallye byla v pátek odstartována 6km prologem. „Byl to nejvtipnější prolog v mé kariéře. Všichni se v něm ztratili, a to doslova. Netuším, podle čeho pořadatel rozdával časy a penalizace, ale my jsme dostali hned na začátku 10 minut k dobru, takže jsme skončili 6. mezi kamiony. Pozitivní ale bylo umístění Lukáše Kvapila, který zajel nejrychlejší čas a vedl jak motorky, tak celkové pořadí,“ popisuje úvod závodu Martin Macík.

Druhý den na závodníky čekaly 4 etapy, dlouhé cca. 50 km každá (2 okruhy, které se jely na přeskáčku v obou směrech). Všichni měli velký respekt z navigace, protože závod nebyl vůbec značen, ale Ferry (František Tomášek) zaválel a po 10 km se jim podařilo dostat do vedení. „Dělali jsme tak navigaci všem ostatním, kterým jsme pomáhali najít správnou cestu a první etapu jsme vyhráli. Ve druhé jsme skončili na druhém místě a ve třetí etapě se mi podařilo zničit tlumiče, když jsem trochu podržel Lízu v jednom skoku. Museli jsme tedy dojet bez tlumičů a tím jsme ztratili min. 35-40 min. Poslední část závodu jsme pak dojeli na 2. místě,“ vysvětluje Martin. V neděli už se posádce do závodu příliš nechtělo. Trať byla neuvěřitelně rozbitá a auta i jezdci to zásadně pocítili. „Tak špatnou trať jsem nezažil ani na Dakaru, a to už je vážně co říct,“ popisuje Martin. Z předešlého dne měla posádka větší ztrátu a tak jela na jistotu udržení druhého místa. Nakonec Martin dojel celkově druhý, což za daných podmínek všichni zúčastnění berou jako výhru.

Lukáš Kvapil si na své Yamaze vedl parádně, po dvou etapách vedl celkové pořadí a jel si pro jasné vítězství. Bohužel, v poslední části přišel pád. Motorka ho nakopla a po nepříjemné nehodě zůstal ležet několik metrů od ní. Sanitka ho odvezla do nemocnice, kde se zjistilo, že má zlomenou klíční kost a předloktí, které mu lékaři operovali, a také otřes mozku. V současné chvíli už je vše v pořádku, ale rekonvalescence určitě zabere dost času.

Každopádně, pohár si tým KM Racing nakonec přivezl i z domácího závodu a úspěšně tak zakončil letošní sezónu, ve které každý start znamenal pódiové umístění. „Teď se pustíme do oprav a přestavby trucku a já budu dál trénovat,“ uzavírá Martin.